Program festiwalu Kielce/Festiwal Małych Podróżników

Zapraszamy na Festiwal Małych Podróżników podczas którego spotkać będzie można:

10:30 - 11:30 Julka Cymbaluk

Zwyciężczyni II edycji MasterChef Junior. Julka o sobie mówi, że najbardziej lubi gotować krewetki, a na śniadanie przyrządzać omlety. W drugiej edycji MasterChef Junior radziła sobie świetnie i niezmiennie zachwycała jurorów. Została MasterChefem, a teraz dzieli się swoją wiedzą z dzieciakami w książkach i na warsztatach.

11:45 - 12:45 Our Little Adventures

Karolina, Mario, Mania, Jaś & Makaron (pies). Wierzą, że dzieciństwo to magiczny czas: zakładają, że to wtedy kształtuje się wrażliwość a to, co z niego zapamiętamy, zostaje na całe życie. Dlatego starają się pokazać naszym maluchom, że jeśli włożą w coś trochę energii, dużo miłości i jeszcze więcej dobrego humoru, nie ma rzeczy niemożliwych.

13:00 - 14:00 Jakub Porada

Znany dziennikarz telewizyjny i radiowy, autor książek. Miłośnik podróży, szczególnie takich, na które nie trzeba przeznaczyć majątku. Przekonuje, że podróżować może każdy, bez względu na wiek, ilość wolnego czasu czy wysokość zarobków. W swojej ostatniej książce „Porada na Europę” w humorystyczny i ciekawy sposób udowadnia jak niewiele potrzeba, aby ruszyć w drogę.

14:30 - 15:30 Krzysztof Starnawski

Sportowiec ekstremalny, płetwonurek, speleolog, taternik, ratownik TOPR. Specjalizuje się w nurkowaniu w jaskiniach oraz nurkowaniu pod lodem. Człowiek Roku National Geographic w 2017 roku, ponadto zdobywca Kolosa w kategorii „Wyczyn roku” za dokonanie najgłębszego polskiego nurkowania swobodnego - 131 m, w jaskini Hranická propast w Czechach oraz wyróżnienia w 2000 roku za pobicie tego rekordu o 50 m.

16:00 - 17:00 Beata Sadowska 

Uwielbia zdrowy, aktywny tryb życia. Kochają podróże, choć ich gusta w kwestii temperatur znacznie się różnią. Czasem wyjeżdżają osobno, czasem całą drużyną, nawet ze zwierzakami. Pojawienie się Tyśka, wbrew przewidywaniom wielu osób, nie zatrzymało ich w domu. Jak mówią zyskali fantastycznego towarzysza podróży i wzajemnie uczą się świata. Do ich teamu dołączył drugi syn – Kosma.

W trakcie prelekcji zapraszamy również na:

10:00 – 12:00 Warsztaty Fotograficzne dla dzieci z Akademia Fotografii

Akademia Fotografii to wyjątkowe miejsce, które daje słuchaczom ugruntowane umiejętności i szeroką wiedzę z zakresu fotografii traktowanej zarówno jako zawód, jak i hobby. Wykładowcy Akademii to aktywni fotografowie z wieloletnim doświadczeniem, zdobywcy pierwszych nagród w prestiżowych konkursach (World Press Photo, FIAP, International Photography Awards, Exhibit A.) Jednego z nich mamy przyjemność gościć w gronie prelegentów Festiwalu Małych Podróżników. Podczas specjalnych warsztatów AF dowiedzą się, jak dzięki sztuce fotografii uchwycić niepowtarzalne obrazy i emocje towarzyszące ich przyszłym wyprawom.

10:00 – 15:00 Akademię GOPR Junior

Fundacja GOPR to zespół ratowników GOPR, którzy organizują szkolenia w zakresie bezpieczeństwa w górach, zagrożeń lawinowych, zachowań w razie zagrożeń podczas pieszych wycieczek. To wykłady angażujące dzieci i dorosłych. Fundacja GOPR wyposażona jest w profesjonalny sprzęt do przeprowadzania szkoleń w zakresie pierwszej pomocy, ściankę wspinaczkową, a także wiele innych edukacyjnych atrakcji dla najmłodszych i nie tylko.

13:00 – 16:00 Globtroterek - warsztaty i zabawy dla dzieci

Trzyosobowa rodzinka w składzie mama, tata i 7 letni Globtroterek. Podróżują po Europie, którą uwielbiają fotografować. Są fanami kempingowania i parków rozrywki, które wnikliwie testują, filmują i recenzują.  Na ich blogu znajdziecie mnóstwo wskazówek jak przygotować się do kempingowych wakacji i dlaczego kempingi to najlepsza wakacyjna opcja na rodzinne wakacje.

12:00 – 16:00 Magazyn „National Geographic Odkrywca”.

Oprócz zapoznania się z ofertą czasopisma popularnonaukowego dla dzieci, będzie tu też okazja, by spróbować swoich sił w łamigłówkach i zabawach dla dzieci, zarówno w języku polskim, jak i angielskim. To miejsce dla wszystkich tych, którzy czują w sobie żyłkę odkrywcy i chcą poznawać świat.

10:00 – 16:00 Partnerzy projektu „Kielce Raj dla dzieci”

 

Miejsce spotkań:

GEOPARK KIELCE

CENTRUM GEOEDUKACJI, ul. Daleszycka 21

www.rajdladzieci.kielce.eu

WSTĘP WOLNY! 

Partnerzy: