Program festiwalu Kielce/Festiwal Małych Podróżników

Zapraszamy na Festiwal Małych Podróżników podczas którego spotkać będzie można:

10:30 - 11:30 Julka Cymbaluk

Zwyciężczyni II edycji MasterChef Junior. Julka o sobie mówi, że najbardziej lubi gotować krewetki, a na śniadanie przyrządzać omlety. W drugiej edycji MasterChef Junior radziła sobie świetnie i niezmiennie zachwycała jurorów. Została MasterChefem, a teraz dzieli się swoją wiedzą z dzieciakami w książkach i na warsztatach.

11:45 - 12:45 Our Little Adventures

Karolina, Mario, Mania, Jaś & Makaron (pies). Wierzą, że dzieciństwo to magiczny czas: zakładają, że to wtedy kształtuje się wrażliwość a to, co z niego zapamiętamy, zostaje na całe życie. Dlatego starają się pokazać naszym maluchom, że jeśli włożą w coś trochę energii, dużo miłości i jeszcze więcej dobrego humoru, nie ma rzeczy niemożliwych.

13:00 - 14:00 Jakub Porada

Znany dziennikarz telewizyjny i radiowy, autor książek. Miłośnik podróży, szczególnie takich, na które nie trzeba przeznaczyć majątku. Przekonuje, że podróżować może każdy, bez względu na wiek, ilość wolnego czasu czy wysokość zarobków. W swojej ostatniej książce „Porada na Europę” w humorystyczny i ciekawy sposób udowadnia jak niewiele potrzeba, aby ruszyć w drogę.

14:30 - 15:30 Krzysztof Starnawski

Sportowiec ekstremalny, płetwonurek, speleolog, taternik, ratownik TOPR. Specjalizuje się w nurkowaniu w jaskiniach oraz nurkowaniu pod lodem. Człowiek Roku National Geographic w 2017 roku, ponadto zdobywca Kolosa w kategorii „Wyczyn roku” za dokonanie najgłębszego polskiego nurkowania swobodnego - 131 m, w jaskini Hranická propast w Czechach oraz wyróżnienia w 2000 roku za pobicie tego rekordu o 50 m.

16:00 - 17:00 Beata Sadowska 

Uwielbia zdrowy, aktywny tryb życia. Kochają podróże, choć ich gusta w kwestii temperatur znacznie się różnią. Czasem wyjeżdżają osobno, czasem całą drużyną, nawet ze zwierzakami. Pojawienie się Tyśka, wbrew przewidywaniom wielu osób, nie zatrzymało ich w domu. Jak mówią zyskali fantastycznego towarzysza podróży i wzajemnie uczą się świata. Do ich teamu dołączył drugi syn – Kosma.

W trakcie prelekcji proponujemy też:

Akademia GOPR Junior

Fundacja GOPR to zespół ratowników GOPR, którzy organizują szkolenia w zakresie bezpieczeństwa w górach, zagrożeń lawinowych, zachowań w razie zagrożeń podczas pieszych wycieczek. To wykłady angażujące dzieci i dorosłych. Fundacja GOPR wyposażona jest w profesjonalny sprzęt do przeprowadzania szkoleń w zakresie pierwszej pomocy, ściankę wspinaczkową, a także wiele innych edukacyjnych atrakcji dla najmłodszych i nie tylko.

Globtroterek - warsztaty i zabawy dla dzieci

Trzyosobowa rodzinka w składzie mama, tata i 7 letni Globtroterek. Podróżują po Europie, którą uwielbiają fotografować. Są fanami kempingowania i parków rozrywki, które wnikliwie testują, filmują i recenzują.  Na ich blogu znajdziecie mnóstwo wskazówek jak przygotować się do kempingowych wakacji i dlaczego kempingi to najlepsza wakacyjna opcja na rodzinne wakacje.

WSTĘP WOLNY! 

Partnerzy: