Program festiwalu World Travel Show

Redakcja National Geographic i Ptak Warsaw Expo, organizator Międzynarodowych Targów Turystycznych World Travel Show zapraszają na czwartą edycję Festiwalu Podróżników. Przez trzy dni gościć będziemy kilkudziesięciu obieżyświatów – to niepowtarzalna okazja, żeby spotkać i porozmawiać z podróżnikami, obejrzeć zdjęcia i filmy z ostatnich wypraw i przeżyć je razem z nami!


Uroczysta gala wręczenia nagród zwycięzcom plebiscytu 7 NOWYCH CUDÓW POLSKI 20.10.2017 godz. 15

Wśród zaproszonych gości znajdą się m.in.:

Aleksander Doba – Jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent (z Afryki do Ameryki Południowej) wyłącznie dzięki sile mięśni

Elżbieta Dzikowska – Wraz z mężem, Tonym Halikiem, zrealizowała około 300 filmów dokumentalnych ze wszystkich kontynentów i prowadziła popularny program podróżniczy „Pieprz i wanilia”

Krzysztof Starnawski Expedition polski sportowiec ekstremalny, płetwonurek, taternik. Specjalizuje się w nurkowaniu w jaskiniach oraz nurkowaniu pod lodem.

Krzysztof Wielicki – Polski wspinacz, taternik, alpinista i himalaista. Piąty człowiek na Ziemi, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum

Andrzej Bargiel - 3-krotny Mistrz Polski w skialpiniźmie, rekordzista w biegu na Elbrus, twórca projektu Hic Sunt Leones, który zakłada zjazd na nartach z najwyższych szczytów Świata!

Mateusz Waligóra – dziennikarz National Geographic, opowie o wyprawie "Rowerami na krańcach świata"

Miłka Raulin –  34- letnia mama Jeremiego, spełniająca marzenie o zdobyciu wszystkich szczytów z Korony Ziemi

Bartek Jędrzejak – prezenter pogody, którego nosi po Polsce i po świecie

Szymon Hołownia – dziennikarz, który zakochał się w Afryce i założył dwie fundacje niosące pomoc w najbiedniejszych afrykańskich krajach Kasissi i Dobryka Fabryka

Olek Hanusz – przepłynął samotnie Atlantyk odkrytopokładową 6,5-metrową żaglówką mieczową własnej konstrukcji

Łukasz Jakóbiak – twórca internetowego talk show „20m2 Łukasza”, który poprowadzi wykład motywacyjny i opowie o swoich doświadczeniach z programu „Azja Express”

Zapraszamy w dniach 20-22 października na Międzynarodowe Targi Turystyczne w Nadarzynie koło Warszawy, godziny otwarcia targów piątek-sobota 10-18, niedziela 10-17

12.00 - 12.30 Uroczyste otwarcie targów

15.00 - 16.10 Gala 7 nowych cudów 

 

16.10 - 17.00 Bartek Jędrzejak  

Scena główna

Dziennikarz, prezenter pogody TVN, Dzień dobry TVN i TVN 24. Każdego roku wraz z telewizją TVN przejeżdża tysiące kilometrów, odwiedzając setki miejsc jednocześnie opowiadając gdzie warto jechać i co warto zobaczyć. 

17.30 - 18.00 Sokayka

Mała Scena

Jedyny taki kanał taneczny w Polsce. Kaja pokazuje w nim, jak zacząć swoją przygodę z tańcem, udziela rad, jak ćwiczyć i czego unikać, a także odpowiada na najczęściej zadawane pytania. Oprócz tego nagrywa vlogi, na których odwiedza najróżniejsze zakątki świata.

11.00 - 12.00 Aleksander Doba

Polski podróżnik, kajakarz, zdobywca i odkrywca. Jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent (z Afryki do Ameryki Południowej) wyłącznie dzięki sile mięśni. Opłynął kajakiem Morze Bałtyckie i Bajkał. Również jako pierwszy opłynął całe polskie wybrzeże z Polic do Elbląga oraz Polskę po przekątnej z Przemyśla do Świnoujścia.

12.00 - 13.00 Kinga Baranowska

Scena główna

Himalaistka, zdobywczyni dziewięciu ośmiotysięczników. Na trzech z nich stanęła jako pierwsza Polka – Dhaulagiri, Manaslu i Kanczendzondze. Członkini kadry narodowej Polskiego Związku Alpinizmu we wspinaczce wysokogórskiej, a także Wiceprezes Klubu Wysokogórskiego Warszawa.

13.00 -14.00 Mateusz Waligóra

Dziennikarz National Geographic, współtwórca bloga nakrańcach.pl, za środek transportu podczas swoich wypraw służy mu rower, na którym przejechał już dziesiątki tysięcy kilometrów, współtwórca projektu Before it is gone, w ramach którego opisuje nieodwracalne zmiany, które właśnie dzieją się wokół nas.

14.00 - 15.00 Elżbieta Dzikowska

Podróżniczka, reżyser i operator filmów, autorka wielu książek, programów telewizyjnych, audycji radiowych, artykułów publicystycznych, a także wystaw sztuki współczesnej. Wraz z mężem Tonym Halikiem zrealizowała około 300 filmów dokumentalnych ze wszystkich kontynentów dla Telewizji Polskiej.

15.00 - 16.00 Cezary Szproch

Od prawie roku przemierza kraje Północy  camperem. W podróżach towarzyszy mu suczka Dakota. Swoje relacje i zdjęcia z wypraw do bliskiej Skanii (południowa Szwecja), czy do dalekiej Dalarny, a także opowieści z włóczęgi po Oslo, Goeteborgu, Kopenhadze  zamieszcza regularnie na  blogu blizejskandynawii.com. W przerwie między podróżami, podczas wystąpienia w strefie National Geographic, opowie o swoich spotkaniach z Wikingami w twierdzy Trelleborg, tajemniczym kręgu kamiennym  Ales Stenar – szwedzkim Stonehenge w Skanii, pierwszych w życiu obchodach nordyckiego święta słońca Midsommar i fascynacji suczki Dakoty robotem do koszenia trawy w pobliskim pałacu. Zapraszamy na oryginalną i osobistą relację z podróży po Skandynawii.

16.00 - 17.00 Szymon Hołownia

Dziennikarz i publicysta, związany z telewizją TVN, założyciel Fundacji Kasisi i Fundacji Dobra Fabryka, wspierających dom dziecka w Zambii, hospicjum w Rwandzie i wiejski szpital w Kongo.

17.00 - 18.00 Olek Hanusz

Półwytrawny rocznik 1983 z tradycyjnego szczepu warszawskiego. Jachtowy sternik morski, absolwent Wydz. Geografii UW oraz Turystyki i Rekreacji AWF w Warszawie. Założyciel wypożyczalni kajaków w warszawskim parku Szczęśliwickim, niegdyś event manager, ratownik, instruktor pływania i narciarstwa, stale - tancerz w teatrze tańca ludowego „Woda na Młyn”. Na rynku pracy od dłuższego czasu wolny strzelec – wbrew wszystkiemu, panicznie starający się utrzymać ten status. Od kilku lat nierozważnie rozkochany w małych łódkach, którymi pływa po morzach i oceanie. 

 

11.00 - 12.00 Pojechana

Dziennikarka, socjolożka, zajmuję się pilotowaniem wycieczek po Azji, prowadzi bloga Pojechana, a także jest autorką książki "Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin".

12.00-14.00 Adbuster (Tube Riders), Urbex History

Panel dyskusyjny: Nietypowe podróże - o eksploratorach, nietypowym podejściu do podróży 

14.00 - 15.00 Szpilki w plecaku

To blog stworzony przez Ewę Chojnowską w którym opisuje wspomnienia o dalekich podróżach, cudownej przyrodzie i kontaktach z ludźmi z najdalszych zakątków świata. Kiedyś mieszkała w Chinach, jednak najlepiej czuję się w Afryce Równikowej wśród prostych ludzi i dzikiej natury.

15.00 - 18.00 Wystąpienia Laureatów Konkursu "Zostań Podróżnikiem"

 

 

11.00 - 12.00 Krzysztof Wielicki

Wspinacz, taternik, alpinista i himalaista, człowiek gór który m.in. jako pierwszy wraz z Leszkiem Cichym dokonali zimowego wejścia na Mount Everest, a oprócz tego jest też pierwszym zimowym zdobywcą 8 tysięczników Kanczendzongi i Lhotse.

12.00 - 13.00 Miłka Raulin

Z wykształcenia i zawodu magister inżynier trakcji elektrycznej. Z zamiłowania podróżniczka, miłośniczka wspinaczki wysokogórskiej, szybownictwa, motocrossu. W 2011 rozpoczęła projekt "Siła Marzeń - Korona Ziemi". Do tej pory udało jej się zdobyć 8 z 9 szczytów Korony Ziemi* w wersji Reinholda Messnera. Do ukończenia projektu pozostał jedynie Everest, którego zdobycie planuję w 2018 roku.

13.00 - 14.00 Marcin Dobas

Fotograf National Geographic, ratownik Górski, przewodnik. Jego pasje to fotografia, góry, nurkowanie i dalekie podróże, fascynuje się odległymi nietkniętymi przez człowieka miejscami. Prowadzi warsztaty fotograficzne w różnych miejscach na ziemi, starając się nauczyć uchwycić piękno dzikiej przyrody.

14.00 - 15.00 Krzysztof Starnawski

Człowiek Roku National Geographic Polska. Speleolog, ratownik TOPR, ale przede wszystkim światowej klasy specjalista od nurkowania jaskiniowego oraz nurkowania pod lodem. Uczestnik ekspedycji, która w 2016 roku odkryła najgłębszą podwodną jaskinię (404 m głębokości, Hranická propast), rekordzista świata w nurkowaniu na obiegu zamkniętym (283 m, Egipt).

15.00 - 16.00 Michał Cessanis

Zastępca redaktora naczelnego National Geographic Traveler, autor książki „Opowieści z pięciu stron świata” i redaktor naczelny portalu NaWalizkach.com.pl. Uwielbia Azję, zwłaszcza Sri Lankę, gdzie spotkał najsympatyczniejszych ludzi na świecie. Wraca tam regularnie, by popróbować lokalnej kuchni, wziąć udział w miejscowych obrzędach i festiwalach i by wykąpać się w oceanie indyjskim.

16.00 - 17.00 Andrzej Bargiel

3-krotny Mistrz Polski w skialpiniźmie, rekordzista w biegu na Elbrus, twórca projektu Hic Sunt Leones, który zakłada zjazd na nartach z najwyższych szczytów Świata! W ubiegłym roku pobił rekord szybkości wejścia na 5 siedmiotysięczników na terenie byłego ZSRR.

10.00 – 11.00 Łukasz Jakóbiak

Twórca i prowadzący talk-show 20m2. Jako pierwszy internetowy twórca otrzymał nominację do nagrody Wiktora w kategorii Odkrycie Telewizyjne Roku 2012. Zasłynął wywieszeniem gigantycznego CV przed firmą w której chciał pracować. Znalazł się w rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie magazynu Brief. Prowadzi w całej Polsce wykłady motywacyjne pod hasłem: Znajdź Siłę.


11.00 - 12.00 Oliwia Papatanasis

Kształciła się na filologa i dziennikarza, zajmuje fotografią i promocją kultury. Wyrusza w świat kiedy tylko może, a w wolnych chwilach dzieli swoimi pasjami online. Pisze o podróżach, ale przede wszystkim fotografuje.

12.00 - 12.30 Elfik TV

Basia od kilku lat mieszka na Teneryfie. Swoją pasję do podróżowania przerodziła w styl życia. Elfik - bo takim pseudonimem się posługuje, na swoim kanale uczy rysunku. Specjalizuje się w fotorealizmie, fascynuje ją psychologia i filozofia rysunku. Poza materiałami stricte tutorialowymi dzieli się z widzami kulisami życia rysownika, radzi z jakich przyborów warto korzystać, a jakich zdecydowanie unikać. Nietypowym wizerunkiem i dużą wiedzą szybko zjednała sobie sympatię wielu młodych widzów

14.00 - 16.00 Kamil in Travel, Ziemniak, Madzionka,Karol Paciorek, Wapniak

Panel dyskusyjny 2 Podróże na YouTube Dlaczego ludzie lubią oglądać vlogi podróżnicze?Jak sprawić, żeby widz poczuł, że podróżuje z nami? Jak się wyróżnić wśród podróżujących youtuberów? Jak sfinansować podróże - o współpracy z markami.

15.45 - 17.00 Podróżnicy, laureaci konkursu "Zostań Podróżnikiem National Geographic"

Partnerzy: