Program festiwalu Wrocław/ Święto Dolnego Śląska

​Redakcja National Geographic i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zapraszają na trzecią edycję Festiwalu Podróżników. Tym razem spotykamy się we Wrocławiu 23 i 24 września 2017. Tradycyjnie wydarzenie skupiać będzie najciekawszych globtroterów, sportowców, odkrywców, blogerów, fotografów i autorów książek. Obejrzymy ujęcia z najdalszych zakamarków świata i wspólnie z zaproszonymi gośćmi przeżyjemy te emocje jeszcze raz!

Festiwal będzie organizowany w ramach Święta Dolnego Śląska. WSTĘP WOLNY!

Wśród zaproszonych gości znajdą się m.in.:

Marek Arcimowicz - Fotograf zawodowy od „zadań specjalnych” z 20-to letnim stażem. Uczestnik i organizator wypraw wspinaczkowych, eksploracyjnych i naukowych. Od 15 lat fotograf National Geographic Polska.


Andrzej Bargiel - 3-krotny Mistrz Polski w skialpiniźmie, rekordzista w biegu na Elbrus, twórca projektu Hic Sunt Leones, który zakłada zjazd na nartach z najwyższych szczytów Świata!

Michał Cessanis -  wicenaczelny National Geographic Traveler oraz redaktorem naczelnym portalu podróżniczego NaWalizkach.com.pl, a także autorem książki „Cessanis na walizkach. Opowieści z pięciu stron świata”.

Joanna Lamparska - z wykształcenia filolog klasyczny i archeolog sądowy, z wyboru dziennikarka, podróżniczka, dyrektor i pomysłodawczyni Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic w zamku Książ. Szuka ukrytych skarbów, napisała kilkanaście książek o tajemnicach przeszłości, współpracuje z polskimi i zagranicznymi  ekipami eksploracyjnymi i telewizyjnymi, m.in. z History 
Channel.

Jakub Porada – znany dziennikarz z ponaddwudziestoletnim stażem w telewizji, autor wielu książek podróżniczych.

Małgorzata Szumska - autorka książek "Zielona sukienka. Przez Rosję i Kazachstan śladami rodzinnej historii", "Twarze Tajfunu. O poszukiwaniu szczęścia na Filipinach".

Krzysztof Starnawski Expedition – polski sportowiec ekstremalny, płetwonurek, taternik. Specjalizuje się w nurkowaniu w jaskiniach oraz nurkowaniu pod lodem.

Mateusz Waligóra – 
dziennikarz National Geographic, opowie o wyprawie "Rowerami na krańcach świata".

Pierwsze wydarzenia rozpoczną się 23.09. już o godzinie 10:30. 

 


 

 

 

Szczegółowy plan spotkań, seansów filmowych i warsztatów, które odbędą się we Wrocławskim Centrum Kongresowym już wkrótce.

 

 

Partnerzy: