O festiwalu

Festiwal podróżników national geographic

4.06.2016 / Warszawa, Kinoteka

 

 

 

Festiwal Podróżników National Geographic – zainspiruj się!

Zbliża się pierwszy Festiwal Podróżników National Geographic - zapraszamy Was już 4 czerwca 2016 do warszawskiej Kinoteki.

4 czerwca 2016 warszawska Kinoteka wypełni się historiami z najdalszych zakątków świata! Podczas pierwszej edycji Festiwalu Podróżników National Geographic spotkamy się z fotografami, blogerami i podróżnikami, których łączy wspólna pasja – odkrywanie świata. Aleksandra Gumowska opowie o czarach na Wyspach Trobrianda, Małgorzata Szumska o wyprawie przez Rosję, a Andrzej Bargiel o swoim narciarskim projekcie Hic Sunt Leones. Z Mateuszem Waligórą przeniesiemy się do Peru, a legendarny Tony Halik powróci w opowieściach Elżbiety Dzikowskiej i Mirosława Wlekłego. Duet Krzysztofa Starnawskiego i Marcina Jamkowskiego zdradzi nam sekrety podwodnego świata, Sebastian Kawa opowie, jak lata się szybowcem w Himalajach, a Tomasz Tomaszewski – o tym, że najlepsze zdjęcia robi się… w Polsce.

Nie zabraknie też blogerów: Ola i Karol z Busem Przez Świat, Łukasz Supergan, Patryk Świątek i Kajtostany podzielą się swoimi sposobami na tanie podróżowanie w panelu dyskusyjnym, a Anna, Tom, Hania i Mila z The Family Without Borders powiedzą o tym, ile zyskuje podróżujące dziecko (i jego rodzic!).

Oprócz spotkań z gośćmi, zapraszamy także na 4 projekcje filmowów dokumentalnych: „Badjao. Duchy z morza” (reż. Eliza Kubarska, opowieść o ludziach-rybach z Borneo), „Dwoje na K2” (reż. Dariusz Załuski, historia wyprawy na K2), „Sól ziemi” (reż. Juliano Ribeiro Salgado i Wim Wenders, portret fotografa Sebastião Salgado) i „Ludzie duchy” (reż. Martyna Wojciechowska i Marek Kłosowicz, opowieść o tanzańskich albinosach) oraz 2 projekcje z serii EXPLORER National Geographic Channel – „Handlarze Kością Słoniową” i „Zaginione miasto”.

Bilety dostępne będą w przedsprzedaży online od 4 maja 2016 r. a w kasach Kinoteki od 20 maja. Cena wstępu na każde wydarzenie – 10 zł. Projekcje serii EXPLORER są bezpłatne. Wejściówki na projekcje będą do odebrania w kasach Kinoteki od 20 maja.

Zainspiruj się historiami podróżników, zobacz najciekawsze miejsca z całego świata i zaplanuj własną wyprawę!

 

Mecenas:

Partnerzy: