PREZENTUJE

Jak złota polska jesień, to tylko na Dolnym Śląsku, a najlepiej w Dolnośląskim Centrum Filmowym z pozytywną dawką energii i inspiracji. Od 11 do 13 października, w ramach Święta Województwa, wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego po raz trzeci organizujemy Festiwal Podróżników National Geographic. Podczas 3 dni Festiwalu inspirujemy dorosłych i dzieci do podróży, przygody, eksploracji, przełamywania własnych barier i wytyczania sobie nowych celów.

W tym roku w DCF zaprezentujemy wspaniałe historie z różnych zakątków świata. Będą to opowieści o drogach na szczyty górskie, ale też takie o kultowej drodze 66, o samotności na pustyni, eksploracji najgłębszych jaskiń czy poszukiwaniu białych niedźwiedzi. Zaplanowaliśmy 27 prelekcji w 3 salach DCF, które zagwarantują różnorodność tematów i emocji. Dla chętnych mamy pokazy filmowe we Wrocławiu, Jeleniej Górze i Legnicy, oraz warsztaty dla dorosłych i dzieci.

Festiwal odwiedzą m.in. Adam Bielecki, Tomasz Michniewicz, Krzysztof Starnawski, Kamila Kielar, Mateusz Waligóra, Joanna Lamparska, Michał Cessanis, Maciej Wesołowski, Marek Arcimowicz, Marcin Zaborowski, Busem Przez Świat i Globstory oraz wielu innych wspaniałych podróżników, dziennikarzy, fotografów i blogerów. Dodatkowo zaplanowaliśmy  także prelekcje w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu, gdzie wystąpią:  Elżbieta  Szumska i Małgorzata Szumska, Szymon Nitka - ZnajKraj oraz Ola Świstow - Pojechana.   

Z kolektywem fotografów We Roam Poland będziemy spacerować po Jaworzynie Śląskiej, Świdnicy, Wrocławiu i Stawach Milickich.

Wstęp na Festiwal jest bezpłatny. Wejściówki będzie można odbierać od 4 października w kasie DCF.

Dolnośląskie Centrum Filmowe; 11-13 października 2019 r.:

ZOBACZ PLAN PRELEKCJI W SALI WARSZAWA

ZOBACZ PLAN PRELEKCJI W  SALI LALKA

ZOBACZ PLAN PRELEKCJI W  SALI LWÓW 

ZOBACZ PLAN LEKCJI FESTIWALOWYCH 

WARSZTATY W DCF 

ZOBACZ PLAN POKAZÓW FILMOWYCH

WARSZTATY LEŚNY SAVOIR-VIVRE

WARSZTATY SITODRUKU

RODZINNA GRA FESTIWALOWA GLOBTROTEREK
 

Spacery z kolektywem fotografów We Roam Poland

ZOBACZ PLAN SPACERÓW 
 

Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu; 12 października 2019 r.

ZOBACZ PLAN PRELEKCJI